harfbemanbot روبات تلگرام حرفتو ناشناس به من بزن. سلام — هستم
روی لینک زیر کلیک کن و هر انتقادی که نسبت به من داری یا اعتراف و حرفی که تو دلت هست رو با خیال راحت بنویس و بفرست. بدون اینکه از اسمت باخبر بشم متنت به من می‌رسه. خودتم می‌تونی امتحان کنی و از همه بخوای راحت و ناشناس بهت پیام بفرستن، حرفای خیلی جالبی می‌شنوی.

https://telegram.me/harfbemanbot?start=N0123456Tc

روبات جاسوس تلگرام

روبات تلگرام حرفتو ناشناس به من بزن

این روبات «حرف‌به‌من» را اگر از دوستان‌تان در برنامه تلگرام برای شما فرستاده‌اند، دقت کنید! هر درخواستی را اگر پاسخ مثبت بدهید، از هر شخصی که باشد، همیشه آن چیزی که می‌گویند و شما حدس می‌زنید، نخواهد بود. مخصوصا تیتراژ اغواگر «حرفای خیلی جالب» نشان می‌دهد که چیز خاصی نیست. سبک تبلیغات اغراق آمیز همیشه در کالا و خدمات ایرانی دیده اید، بهترین و ارزانترین و بزرگترین و … و آخر هم هیچ چیز خاصی دست‌تان نخواهد آمد

نویسنده این روبات جاسوس تلگرام harfbemanbot از نقطه ضعف‌های عمده‌ی ما ایرانیان بهترین بهره را برای جاسوسی از احوال کاربران می‌برد. این خصیصه‌ها عبارت‌اند از:

  • عدم شفافیت در ارتباطات انسانی (حرفتو ناشناس بهم بزن، بدون این که از اسمت باخبر بشم …)
  • کنجکاوی و فضولی (حرف‌های خیلی جالبی می‌شنوی)

خب! برسیم به طرف ِ گوینده‌ی این داستان. یعنی دوست من برای من این پیام را فرستاده که من (به خیال خودم) به صورت ناشناس اعتراف‌ها و انتقادها را به او بگویم و خیالم راحت باشد که از من ناراحت نخواهد شد. چون من ناشناس هستم. ولی اگر این پیام را فـقـط بـرای مـن فرستاده باشد، آن وقت چه؟ پس چیزی به اسم ناشناس وجود ندارد.

سمت فرستنده یا سؤال کننده. یعنی شخص من این را برای دیگران و مخاطبانم بفرستم و منتظر نظرات سازنده و ناگفته‌ی آن‌ها باشم. این روبات harfbemanbot می‌گوید که نظرات جالبی دریافت خواهم کرد! خب، مثلا اعتراف به یک خیانت یا دروغ از طرف یک دوست ناشناس! هر گفتاری که باشد، مطمئن باشید خوشایند نیست. چون نظر خوشایند را معمولا مستقیم خطاب به خودمان می‌گویند. پس وقتی گوینده‌ی نظر ناشناس می‌خواهد باشد، یک حرفی را می‌خواهد بزند که در حالت عادی قابل بیان نیست. یعنی یا بازخورد نمی‌گیریم، یا با انبوهی از حرف‌هایی روبرو می‌شویم که می‌تواند ما را نسبت به تمام گوینده‌هایی که ناشناس هستند بدبین کند. (البته اگر زرنگی نکرده باشیم و فقط برای یک مخاطب نفرستاده باشیم)

اسپم یا هرزنامه. هـر پـیـامی کـه بـه هـر شـکـلـی، (حس وطن‌پرستی، حس انسان‌دوستی، التماس و …) از مخاطب بخواهد که متن را بـرای دیـگـران هم بفرستد، هرزنامه است و به شیوه ویروس همه جا را در می‌نوردد.

مافوق گزینه‌های بالا، نویسنده‌ی باهوش روبات harfbemanbot است. در اصل هر دو طرف پرسش‌گر و پاسخ‌گو در کار با این روبات دست به بی‌احتیاطی می‌زنند.

به فرض این که این وسط، گوینده‌ها ناشناس بمانند، نویسنده‌ی این ربات به تمام اطلاعاتی که افراد راجع به یکدیگر می‌نویسند با نام و مشخصات دسترسی خواهد داشت، چون روی سرورهایش ذخیره می‌شود. هرچند که شاید وقت سرخاراندن هم نداشته باشد و اهمیت به چنین چیزهایی ندهد، ولی وقتی اطلاعات در جایی خارج از سرورهای اصلی تلگرام ذخیره شده باشد، همیشه خطر دسترسی ناخواسته وجود دارد. چون چنین جایی قطعا برای نفوذگرها جذابیت دارد.

فقط فکرش را بکنید که یک موضوع محرمانه و خصوصی را بخواهید با شیرین‌کاری از طریق این روبات به اطلاع دوست‌تان برسانید. چه فاجعه‌ای می‌تواند باشد! شاید به نظرتان بیاید که: «خب! حالا ۴ تا چیز را هم یک غریبه بداند! چه می‌شود؟» واقعیت این است که چنین اطلاعاتی راجع به اسرار افراد یا نقاط ضعف آن‌ها، به صورت جزئی شاید بی‌ارزش باشند، ولی وقتی به صورت انبوه در بیایند دقیقا به درد یک جاهای خیلی خاص می‌خورند.

حالا تصمیم با خودتان است! این شما و این روبات تلگرام harfbemanbot

پایان.

Pin It on Pinterest

Shares