یکی از دوستانم که در سازمانی دولتی مسؤول انفورماتیک است، به خاطر نگرانی‌ها و تجربه ناموفق با پیمانکار قبلی از من خواست تا برای دریافت خدمات اینترنت پرسرعت یک فرم استعلام طراحی کنم.

در این نوشته من اسامی شهرها و مراکز تابعه را از فرم حذف کرده‌ام.

سناریوی این استعلام را برای‌تان توضیح می‌دهم. این فایل ورد که دانلود می‌کنید جاهای خالی دارد که باید پر کنید ولی در بحث پهنای باند و تعداد افراد همان عددها به صورت مثال نوشته شده است.

١ مرکز استان و ٣ شهرستان و ۵ مرکز کوچک در این استعلام در نظر گرفته شده اند. شهر ۴ نزدیک مرکز استان، شهر ۵ و ۶ نزدیک شهر ١ و در نهایت شهر ٧ و ٨ نزدیک شهر ٢ واقع شده اند. از این جهت که نیروی پشتیبانی مستقر در هر شهر بزرگ باید شهرهای کوچک نزدیک را نیز پشتیبانی نماید.

امکان ADSL در مراکز مخابراتی مرکز استان و شهر ١ ، ٢ و ٣ هست و بقیه باید از طریق اینترانت بتوانند اینترنت را دریافت کنند.

به همین دلیل در شهر‌های کوچک ۴، ۵، ۶، ٧ و ٨ که تعداد کاربران کمی‌دارند، پهنای باند اینترانت دو برابر اینترنت تعیین شده است.

برای اتوماسیون اداری و ارتباطات داخلی بین شهری از اینترانت استفاده می‌شود.

این فرم به گونه ای طراحی شده است که شما می‌توانید بخشی از آن را در استعلام خرید تان استفاده نمایید. در واقع در این فرم استعلام، اینترنت، اینترانت و پشتیبانی بدون قطعه ی تجهیزات سخت‌افزاری از پیمانکار برنده خواسته شده است. به ویژه در بخش اینترنت و اینترانت شرایطی در نظر گرفته شده است که حقوق پیمانکار و کارفرما رعایت شود.

لینک دانلود فایل با فورمت ورد و پی‌دی‌اف: