شاید با شنیدن عبارت کسب در آمد از اینترنت به یاد باز کردن صفحات تبلیغاتی و کلیک کردن روی بنر‌ها بیفتید. یا جذب عضو و … . ولی بدانید که این روش‌های نخ نما هیچ جایگاهی در کسب و کار اینترنتی ندارند و متأسفانه باعث شده اند که ذهن‌های ما محدود شود و خلاقیت مان را از دست بدهیم.

این کتاب را یکی از دوستانم به من هدیه داد. بعد از خواندن کتاب تصمیم گرفتم که به شما هم معرفی کنم. نویسنده ی کتاب را از سال ۱۳۸۱ می‌شناسم و چیزهای زیادی از او آموخته ام لیکن توصیف شخصی که به لحاظ سن و تجربه از من بزرگتر است، سخت است.

برای اینترنتی جماعت راحت‌تر این بود که بگویم: نام «محمود بشاش» را گوگل کنید و صفحاتی را که پیدا می‌کنید مطالعه نمایید تا نویسنده کتاب را بهتر بشناسید. یک سر هم به سایت http://www.mahmoodb.com بزنید.

یک نکته مهم در بحث آموزش‌های حرفه ای، تجربه‌ی واقعی شخصِ آموزش‌دهنده است. آگهی‌های آموزش را حتما دیده‌اید. فلان آموزشگاه دوره‌های حرفه ای برنامه نویسی را آموزش می‌دهد بدون این که مربی آن تجربه تولید نرم‌افزار تجاری داشته باشد. یا مثلا نرم‌افزار انیمیشن سه بعدی آموزش می‌دهد. حداقل تجربه‌ای که مربی چنین کلاسی لازم دارد، این است که پکیج چندرسانه‌ای به صورت انیمیشن چند دقیقه‌ای برای چند شرکت ساخته باشد. بنابراین هر وقت خواستید در یک آموزشگاه ثبت‌نام کنید و آموزش حرفه‌ای ببینید از سابقه کار مربی علاوه بر تخصص‌اش پرس‌وجو کنید و مطمئن شوید.

نویسنده این کتاب راجع به موضوعی قلم به دست گرفته که از سال‌ها قبل، از این راه پول در آورده است. 

لینک صفحه ی معرفی کتاب که در این صفحه علاوه بر توضیحات نوشتاری، یک فیلم چند دقیقه ای هست که نویسنده ی کتاب راجع به آن صحبت می‌کند. حال که چند دقیقه وقت گذاشتید و نوشته ی مرا خواندید توصیه می‌کنم فیلم معرفی کتاب را هم ببینید و تصمیم بگیرید.